ENGLISH SUMMER CAMP EXPERIENCE – Malta 2023

Tento článek píšu na základě četných dotazů na téma našeho pobytu na Maltě, kde moje děti a neteř navštěvovaly jazykový Summer camp v jazykové škole GV Malta.

Jak mě to celé napadlo?

Poměrně dlouhou dobu jsem vnímala, že by jazykový pobyt na Maltě mohl být super kombinací ať už pro výuku angličtiny mých dětí, tak i rodinné dovolené. Říkala jsem si, že by takový pobyt dětem ukázal, jak je angličtina pro ně důležitá a motivoval je k další práci na ní. S motivací dlouhodobě bojujeme, je to prostě běh na dlouhou trať. V prosinci 2022 jsem se pro jazykový pobyt definitivně rozhodla, začala konat a googlovat, jaké mám možnosti 🙂

Výběr destinace: Malta je pro jazykový pobyt ideální volbou. Toto malé středomořské ostrovní království nabízí krásné pláže, historická města a jedinečnou kulturu. Takže jsem celou misi vnímala jako dovolenou s přidanou hodnotou 😀

Výběr školy: Jazykovou školu jsem vybírala s ohledem na to, že nejmladší člen výpravy má 6 let. GV Malta je jednou z předních jazykových škol na ostrově a také akceptuje menší děti, což výběr jednoduše rozhodlo.

Rezervace kurzu: Rezervace kurzu probíhá online a je velmi snadná. Vybrala jsem si kategorii tábora na základě věku dětí, napsala poptávku do GV Malta a dodala jim vše potřebné. Škola nabízí možnost si vybrat délku pobytu, typ kurzu a ubytování podle svých preferencí. Já volila 14 dní, což byla také minimální doba pobytu.

Ubytování: GV Malta nabízí různé možnosti ubytování pro studenty, včetně hostitelských rodin, hotelů nebo sdílených bytů. My jsme si ubytování zajišťovali sami přes Airbnb.

Letenky a víza: Pro občany EU není potřeba vízum, ale letenky je dobré rezervovat s dostatečným předstihem.

Jak kurz probíhal?

Děti byly rozřazeny do skupin na základě testů, které se vyplnily před odletem.

První den byl pro nás všechny nejnáročnější, protože nikdo z nás nevěděl co očekávat.

Já jsem navíc byla nervózní, aby to mladší syn zvládnul. Byl ve skupince sám (starší byli spolu) a spolužáci byli pouze ze zahraničí. Nicméně nakonec byl Šimonek nejspokojenější dítě a do školy chodil rád. Byl spokojený s paní učitelkou a  našel si kamarády z Německa a Japonska.

Starší dvojice také brzy zapadla a pobyt si užili. První týden byl náročnější, ale ten druhý si to hezky sedlo a oni se do školy vyloženě těšili. Našli si kamarády a s paní učitelkou byla sranda, takže jim nic nechybělo.

Nakonec celý pobyt díky nastaveném režimu rychle utekl. Ráno škola, odpoledne zážitky a stále dokola 😃

V GV Malta se mi líbilo, že nabízeli také pobyty pro rodiče. Takže v reálu  rodiče odevzdaly ráno děti do horního patra a sami měli svůj kurz v přízemí.

Přínosy Jazykového Pobytu

Zlepšení angličtiny: GV Malta nabízí intenzivní výuku angličtiny s kvalifikovanými učiteli. Během dvou týdnů jsem pozorovala, jak jsou děti stávají sebevědomější, postupně vše zvládají a škola je přestává stresovat. Naopak druhy týden už se vraceli s tím, jaká byla ve škole sranda a komu paní učitelka fandí ve fotbalu 😀

Mezinárodní prostředí: Jeden z hlavních přínosů jazykového pobytu na Maltě je setkávání s lidmi z celého světa. To vám umožní rozvíjet mezinárodní perspektivu a navazovat nová přátelství.
Myslím si, že tento bod byl obrovská přidaná hodnota celého kurzu.

V rámci ubytování jsme měli za sousedy děti z Anglie, takže odpoledne se děti učily ještě s větším nadšením.

Kulturní obohacení: Malta je bohatá na historii a kulturu. Během volného času jsme navštívili historická města, chrámy a pláže.

Pořád bylo kam jet.

Koncert Robbieho Williamse, který tam zrovna byl byla třešničkou na dortu 😀

Tipy na Dopravu a Nejzajímavější Místa

Doprava na Maltě: Veřejná doprava na Maltě je dobře organizovaná. Můžete využít autobusy nebo si pronajmout auto, což vám umožní snadný přístup k různým částem ostrova.

Začali jsme cestováním autobusem, nicméně asi třetí den pobytu jsme už měli auto. Sice je na Maltě hustý provoz a problematické parkování, ale i tak to pro nás bylo lepší a svobodnější.

Nejzajímavější místa na Maltě:

  1. Valletta: Hlavní město Malty, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Má bohatou historii a krásnou architekturu.
  2. Mdina: Také nazývané „Město na vrcholu“, je to středověké město s úzkými uličkami a nádhernými výhledy.
  3. Gozo: Malý ostrov nedaleko Malté, který nabízí krásné pláže a příležitost k prozkoumání.
  4. Přírodní rezervace Comino: Malý ostrov s nádhernými plážemi a možností šnorchlování.
  5. Popeye village: Městečko, ve kterém se natáčel film o Pepkovi námořníkovi a po natáčení zde filmové kulisy zanechali a vytvořili z něj zábavný park plný skvělých aktivit pro děti i rodiče.

 

 

Jelikož hodně z vás mi psalo a zajímalo se o to, tak já mohu jen doporučit a beru to jako skvělou investici do vzdělání. Podrobněji jsem se o všem rozpovídala v rozhovoru v podcastu, o který mě požádala Jana Mikulec. Jakmile bude záznam hotový, tak jej nahraji jako bonusový díl podcastu Sestry v akci.

Jsem zdravotní sestra s mezinárodním vzděláním i pracovní zkušeností. Již dlouhou dobu je zdravotnická angličtina běžnou součástí mého profesního života. Sdílením svých znalostí pomáhám zdravotníkům na jejich cestě k lepší znalosti odborné angličtiny. Můj příběh si přečtete zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.