Návštěva cévního týmu v italské nemocnici ve městě Brescia

Na jaře tohoto roku jsem měla úžasnou příležitost zúčasnit se skvělé exkurze. Jelikož to byl úžasný a obohacující zážitek, tak jsem se rozhodla, že o něm napíšu pár slov a nenechám si tuto zkušenost jen pro sebe 😀

Cílem cesty byla návštěva cévního týmu v italské nemocnici ve městě Brescia pod vedením profesora Benvenutiho. Výpravy se zúčasnilo několik kolegů z různých evropských států, kteří stejně jako já pracují na pozici klinického specialisty.

Kde se Brescia nachází?

Italské město Brescia se náchází v regionu Lombardie a inned po Miláně se jedná o druhé největší město regionu s populací přes 200tis.

Nachází se v nádherné italské krajině a nabízí svým návštěvníkům bohatou historii, úchvatné památky a bohatou kulturu. Zrovna pro rok 2023 bylo město stanoveno jako hlavní město kultury.

Samotná Spedali Civili di Brescia je poměrně velká specializovaná nemocnice s asi 1600 lůžky.

Co jsem na exkurzi viděla zajímavého?

Celou dobu pobytu jsme byli v patách zdejšímu cévnímu týmu. Tento tým působil ve svých rozsáhlých prostorech, ale také napříč nemocnicí, kde katetry zaváděl u lůžka pacienta.

Jelikož průměrný počet zavedení katetrů na tomto pracovišti byl kolem 50ti za den, bylo se na co dívat a nasávat nové informace.
Pro mě osobně bylo velmi přínostné vidět řešení komplikací spojených s katetry. Nejvíce mě zaujal PICC katetr, který po pár týdnech od zavedení udělal smyčku v jugulární žíle 😀

Další věcí, která se mi na tomto pracovišti líbila bylo sledování, jak je práce organizovaná. Všichni spolu komunikovali, profesor konzultoval nejvodnější postup se svými sestrami a všichni se společně rozhodovali, jak postupovat. 

Vše jelo jako dobře namazaný stroj. Jeden sálek byl určený pouze k zavádění portů, v další místnosti zaváděli katetry dvěma pacientům současně a za dveřmi v čekárně již čekali další a práce na sebe dobře navazovala. Na směně byli 2 lékaři a 6 sestrer, pokud jsem dobře počítala 😀

Na tomto pracovišti bylo jasně vidět v každodenní praxi, že studie ohledně cévních týmů mají pravdu

Pokud by někdo nevěděl, jaké jsou benefity cévních týmů jak pro pacienty,  tak pro samotnou nemocnici, níže uvádím několik klíčových bodů:

Pro pacienty:

  • Expertní péče: Cévní tým se specializuje na zavedení cévních vstupů, jako jsou např. PICC katetry, midline a porty. Díky svým dovednostem a zkušenostem mohou poskytnout pacientům odbornou a kvalitní péči při zavádění těchto vstupů.

 

  • Minimalizace nepohodlí: Používání správných cévních vstupů umožňuje minimalizovat počet vpichů a zajišťuje pohodlnější a méně bolestivý přístup k cévám. To znamená méně stresu a nepohodlí pro pacienty při častých odběrech krve, podávání léků a dalších procedurách.

 

  • Snížení rizika komplikací: Cévní tým má specializované znalosti a dovednosti, které pomáhají minimalizovat riziko komplikací spojených s cévními vstupy, jako jsou infekce, trombózy nebo poranění cév. To zajišťuje bezpečnost pacientů a snižuje potenciální negativní vliv na jejich zdraví.

Pro nemocnici:

  • Efektivita a produktivita: Díky specializaci cévního týmu na zavedení cévních vstupů mohou provádět tyto procedury efektivněji a produktivněji. To znamená, že mohou zavádět větší počet cévních vstupů za kratší dobu, což usnadňuje průběh léčby a minimalizuje čekací doby pro pacienty.

 

  • Kvalitní péče: Cévní tým zajišťuje poskytování vysoce kvalitní péče pacientům, což je klíčovým faktorem pro každou nemocnici. Specializace týmu umožňuje lékařům a zdravotním sestrám zaměřit se na jiné aspekty péče, zatímco cévní tým se stará o zavádění a správu cévních vstupů.

 

  • Prevence komplikací: Díky odbornosti a zkušenostem cévního týmu mohou být potenciální komplikace při zavedení cévních vstupů minimalizovány. To znamená, že nemocnice může snížit náklady spojené s léčbou a řešením komplikací, a zároveň zvýšit spokojenost pacientů.

Celkově lze říci, že cévní tým v nemocnici přináší mnoho výhod jak pro pacienty, tak pro samotnou nemocnici. Specializace týmu zajišťuje vysokou kvalitu péče, minimalizaci komplikací a pohodlí pacientů. To všechno přispívá k efektivitě, produktivitě a spokojenosti pacientů, což se hodí 😃

 

Závěrem

Navzdory deštivému počasí a hektickému provozu v nemocnici jsem si z celé návštěvy odnesla velmi pozitivní dojem. Bylo to inspirativní setkání s italskými zdravotníky, kteří byli velmi profesionální, ale také milí. V diskuzi pro podcast Sestry v akci Líba Vacková, která zde byla hostem zmínila, že italskou zdravotní sestru definuje empatie a já po tomto zážitku musím jedině souhlasit.

Věřím, že tato zkušenost mě posunula vpřed jako klinického specialistu a přinesla mi nové perspektivy. 



Také velmi oceňuji, že v mezičase jsem měla čas prošmejdit toto město kultury a nasát atmosféru 😀

 

Líbil se vám článek? Byl pro vás přínosný? Dejte mi vědět na mém Instagramu nebo Facebooku s názvem „Angličtina pro sestry“. 

Pokud vás zajímá téma zdravotnické angličtiny, můžete si stáhnout můj bezplatný eBook, který vám poskytne několik tipů na zlepšení vaší zdravotnické angličtiny. Více info zde>>.

A pokud vás zajímá více zdravotnické angličtiny a co dalšího pro vás mám, klikněte zde>>.

Jsem zdravotní sestra s mezinárodním vzděláním i pracovní zkušeností. Již dlouhou dobu je zdravotnická angličtina běžnou součástí mého profesního života. Sdílením svých znalostí pomáhám zdravotníkům na jejich cestě k lepší znalosti odborné angličtiny. Můj příběh si přečtete zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.